Financovanie politických strán

Autor: Peter Urbánek | 1.2.2013 o 0:01 | (upravené 1.2.2013 o 0:15) Karma článku: 16,23 | Prečítané:  984x

Jeden "najmúdrejší" pán "neúchylných nápadov" pred rokom o návrhu na ukončenie financovania politických strán z daní občanov uviedol, že je to úchylný nápad a najväčšia hlúposť akú kedy počul.

 

A čuduj sa svete. Tento pán, ktorý tak rád šaškuje (megafón, inj. striekačky, banány a pod...) spolu pripravil práve návrh na zmenu financovania politických strán, ktorým chce presadiť zákaz financovania politických strán zo štátneho rozpočtu a obmedziť predvolebnú kampaň parlamentným stranám. Pritom dobre vie, že takýto návrh mu (zo zásady, lebo opozičný) neprejde. A to je podstata jeho podania. Práve s týmto počíta. Po zamietnutí jeho návrhu sa bude búchať gorilím spôsobom do pŕs a skákať po stoličkách, že ako jediný strážca demokracie chce dodržať to, k čomu sa zaviazal a že koná v prospech občanov. Lenže opak je pravda. Zase zvíťazilo jeho ego spojené s predvídavosťou, len aby on mohol opäť „šaškovať“ a „predvádzať sa“, pričom o bežných ľudí mu vôbec ale vôbec nejde.

Ale nie len o tom som chcel písať. Myslím, že parlamentné strany by mali ukončiť financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu a to okamžite. Nie prijatím zákona, že toto financovanie už nebude možné od obdobia r. 2016, ale ihneď. „Páni politici uvedomte si!“ hľadáte peniaze pre lekárov, zdravotné sestry, pedagogických a nepedagogických pracovníkov škôl, chcete látať diery v štátnom rozpočte, lebo nápad s druhým pilierom až tak nevyšiel, je vysoká miera nezamestnanosti (zatiaľ štatisticky 14,5%, ale reálne je to viac), ekonomika nerastie a len tak ľahko neporastie, pričom riešenie máte teraz vo svojich rukách. V rukách, ktoré majú pracovať pre záujmy nás, bežných ľudí. A v našom záujme nie sú zvýšené dane, zvýšené ceny, ale naopak zníženie štátnych výdavkov. Páni politici máte šetriť štátnymi peniazmi, nato ste dostali od občanov svoje mandáty – máte pracovať pre nás.

Politické strany dostali príspevky za volebné obdobie r. 2006 -2010 cca 33,5 mil. € (bez strán, ktoré dosiahli 3%). Na volebné obdobie 2012 – 2016 sú príspevky oproti tomu o jednu tretinu vyššie a predstavujú čiastku až vo výške neuveriteľných 48.106.014 € (čo predstavuje čiastku 1.449.241.777,764 slovenských korún – pre porovnanie).Takže skoro 1,5 miliardy korún to už je silná káva.

Z toho parlamentné strany získali príspevky vo výške 44.554.820 €, z čoho vychádza suma na jedného poslanca mesačne vo výške 6.188,1694 € ( 186.424,79 slovenských korún).

Páni politici, okrem svojho nie malého platu, si vo veľkom rozdávajú peniaze bežných ľudí a kuchárkam, kotolníkom a upratovačkám zalepia oči desiatimi eurami – PODĽA SVOJHO S-VEDOMIA !!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?