Porušovanie práva na štrajk?

Autor: Peter Urbánek | 27.11.2012 o 18:07 | (upravené 27.11.2012 o 18:15) Karma článku: 20,31 | Prečítané:  585x

Prostredníctvom niektorých starostov je na riaditeľov škôl vyvíjaný nátlak. Riaditelia dostali jednoznačný odkaz:  Ak počas štrajku nebudú strážiť žiakov - budú odvolaní! Párvo na štrajk im je týmto upierané.

Podľa „zodpovedných osôb“ majú síce právo na štrajk (podotýkam, že tento štrajk bol riadne ohlásený), ale ak nebudú strážiť žiakov, ktorých rodičia nemajú kam dať, tak budú okamžite odvolaní. Ako môžu učitelia využiť svoje právo štrajkovať, keď budú musieť v školách (teda v zamestnaní) strážiť žiakov. Takto si zodpovední vysvetľujú práva občanov?

Vláda odkázala učiteľom, že keď sa im nevidí 5 %, tak nedostanú nič a budú sa znižovať ich stavy. Že vraj nie sú na nič peniaze a treba škrtať. Nie je toto vyvíjanie nátlaku na učiteľov? Nie je toto porušovanie práv? Tak to je arogancia štátnej moci! Vyzývam „zodpovedných“, aby škrtali! A to tak, aby znížili počty ministrov, aby znížili počty úradníkov, aby znížili počty poslancov, aby sa znížili stavy prebujneného štátneho aparátu. Vyzývam zodpovedných, aby zamedzili vyplácaniu rôznych provízií pri štátnych zákazkách a tendroch, aby sa v našej krajine okamžite zastavila korupcia a začalo sa na najvyšších miestach, aby sa aktíva štátu nepredávali lacno, aby...Tam sú obrovské rezervy peňazí, ktoré by sa mohli vyplatiť lekárom, zdravotným sestrám, učiteľom... všetkým pracujúcim ľuďom, ktorí si toto zaslúžia, lebo „páni“ si musia uvedomiť, že títo robia hlavne na ich zadky! Učitelia podporujem Vás, držím palce a vydržte!

Chcel by som ešte podotknúť, že pri tomto štrajku nejde len o učiteľov. Ide aj o nás ostatných! Apelujem na ostatných – podporme učiteľov, podporíme sami seba.

 

PS: Slovákom naozaj nakoniec neostane nič iné len prejavovať občiansku neposlušnosť alebo  urobiť

novú revolúciu! TAK TOTO PÁNI CHCETE?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?