reklama

potreba zmeny

Bežne sa stretávame s tým, že vymožiteľnosť práva na Slovensku nie je. A ak je, tak len pre 1% vyvolených. Poškodeného, ktorému bola spôsobená škoda trestným činom, trestný súd odporučil na občiansko-právne konanie, hoci škoda bola určená či už odborníkmi alebo znalcami a trestný súd o náhrade škody mohol rozhodnúť. Živnostníkom, ktorí svojimi rukami vykonávali prácu, aby uživili rodiny, neboli uhradené faktúry. Títo sa radšej nedomáhali svojich práv a nárokov na uhradenie faktúr v občiansko-právnom konaní, lebo im už neostali peniaze na súdnu zábezpeku a mnohokrát sa stretli s tým, že toto konanie je zdĺhavé, trvá aj niekoľko rokov, ba aj desaťročí a jeho výsledok je pochybný („kto má viac peňazí, má aj pravdu“). S touto situáciou sa stretávajú aj obchodníci, zamestnanci, robotníci, ľudia s majetkovými spormi a pod.  Pri tom stačí tak málo, napr. uviesť do zákona a praxe nový trestný čin „nezaplatenie faktúry“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Neustále počúvame z úst čelných predstaviteľov, politikov, finančníkov..., že niet peňazí, že je kríza. Kríza sa hlavne dotkla tých, ktorí mali v predchádzajúcom období veľké, až niekoľko desiatok miliárd čisté zisky a tieto príjmy im klesli o dve či tri miliardičky- chudáci, nemohli ísť každý druhý mesiac na luxusné dovolenky, zúčastniť sa noblesných žúrov a voľných zábav. Nemohli si kúpiť malé jachtičky za stovky miliónov, postaviť si mnohomiliónové luxusné vilky, hoci by aj tak v nich po celý rok vôbec neboli, ale tieto by chceli kvôli svojej prestíži, aby ukázali, že niečo znamenajú, že sú niečo viac ako bežní ľudia. Kríza by nebola, keby vládni predstavitelia, politici a ich mecenáši riadne hospodárili, keby sa nepredražovali rôzne stavby a projekty, cez ktoré sa financie strácajú v ich bezodných vreckách. Veď nie je možné, aby v Nemecku 1 km diaľnice stál 600 miliónov a na Slovensku jednu miliardu. Nie je možné, aby v rámci štátnych zákazok uhradil štát za jednu pracovnú hodinu sumu od 40 po 80 €, ale robotníkovi - živnostníkovi ostalo len niečo viac ako 3 eurá. Nie je možné, aby ministerstvá platili viac ako 16.500 € speváčkam za vystúpenia, ktoré ani vôbec nepotrebujú. Ak si chcú urobiť ministerskí úradníci mejdan, nech si ho hradia z vlastných vrecák. Riešenie? Postačuje zastaviť korupciu a zmeniť zákony.
Tí istí politici na Slovensku prostredníctvom štátneho aparátu budovali a budujú systém, ktorý vyhovuje len im samotným. Tento systém si prispôsobovali a prispôsobujú tak, aby mohli prostredníctvom rôznych tzv. štátnych projektov naplniť svoje bankové účty a účty svojich mecenášov. Tento systém je prehnitý a zlý. Tento systém nie je v súlade s potrebami bežných ľudí, ktorí bojujú s finančnou existenciou, bojujú, aby zabezpečili výchovu, vzdelanie a kultúru svojím deťom, zvádzajú boj ako prežiť v týchto časoch, kedy je naša krajina rozkrádaná skorumpovanými predstaviteľmi.

Treba zmeniť tento systém. Treba zmeniť chod štátneho aparátu, aby konečne slúžil bežným ľuďom. Áno, nastal čas na zmenu! Preto by sa mali ľudia zamyslieť nad vecou, či sú spokojní s tým, čo sa okolo nich deje. Nemôžu sa chrbtom odvracať od volieb a od možnosti tieto veci zmeniť. Komu tento systém vyhovuje hľadá dôvod, aby zmeny neboli. Kto chce zmeny, hľadá spôsob ako zmeny urobiť. Jednou z možností sú voľby a v nich dať skorumpovaným politikom najavo jasné NIE!!!

Peter Urbánek

Peter Urbánek

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nespokojný občan Slovenskej republiky. Nemám rád farizejstvo, som za spravodlivosť a vecný dialóg. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu